Jedlý hmyz

Ochutnávka hmyzu z Thajska I.

Jelikož jsme dostali tip na prodejce jedlého hmyzu z Thajska, rozhodli jsme se jejich produkty ochutnat. Firma Thailand Unique se zabývá chovem bežných i exotických druhů hmyzu, které následně patřičně upravuje pro prodej (dehydratace, koření, tepelná úprava). Pro účely první ochutnávky jsme zvolili škorpiona, larvy nosatce a červy v čokoládě.

 Černý asijský škorpion

Tento škorpion již na první pohled uchvátil všechny přítomné svým vzhledem. Exotika a nebezpečnost z něj totiž sálá na hony daleko. Velká část škorpiona je pokryta tvrdým krunýřem, což vyvolává otázku, jestli si s ním zuby poradí. Byli jsme ujištěni, že námi konzumovaný škorpion je zdravotně nezávadný, neboť se jedná o jedince bez jedových žláz.

 

Krunýř je sice tvrdý, ale rozžvýkáme jej bez problémů. Chuť krunýře můžeme označit za neutrální. Před konzumací dalších částí škorpiona odstraňujeme bodák z ocasu (údajně to není nutné). Pod tvrdou skořápkou se schovává masitá tkáň, která chuťově zklamala. Jedná se o hořkou chuť přirovnatelnou ke konvenčním játrům. Podobně chutná i hlava a klepeta, která jsou na povrchu tvrdá a vespod masitá.

Klady: vzhled, atraktivita, velikost cca 11 cm

Zápory: nemusí chutnat každému – hořkost

 

Larvy nosatce

V balení nacházíme několik larev nosatce, s délkou necelých 3,5 cm. Konzistence larev lze přirovnat ke škvarkům, čímž se liší od ostatních druhů hmyzu. Ochutnávku hned zpočátku doprovází nádherná arašídová vůně larev nosatce. Chuť ovšem arašídy nepřipomíná. Jedná se o zvláštní, jemnou chuť, přirovnatelnou ke trávě.

 

Klady: jemná chuť, arašídová vůně

Zápory: vzhled, malé množství

 

Červi v čokoládě

Naše velice oblíbená pochoutka, tentokrát však z Thajska. Červi jsou třikrát máčení v jemné a kvalitní mléčné čokoládě, což slibuje příjemný zážitek. K dostání jsou i červi máčení v bílé nebo hořké čokoládě. V balení se nachází 13 kusů červů dlouhých až 6 cm. Pohled na talíř doplňuje krásná vůně čokolády. V ústech se nám mísí sladká a slaná chuť, a shodujeme se, že červi v čokoládě evokují chuť hořických trubiček.

 

Klady: chuť, vzhled, vůně

Zápory: žádné

Zaujal Vás jedlý hmyz? Podívejte se do našeho Eshopu!