Červ v čokoládě

  • Červen 19, 2014

Oblíbená pochoutka, v ČR relativně známá díky různým gadget obchůdkům. Výrobce slibuje zajímavou chuť, a my jsme zvědaví, co na nás čeká. Po vyzvednutí balíku na poště a následném rozbalení vytahujeme trochu nezvyklé balení - plechovku. Většina výrobků Thailand Unique je totiž zatavena ve vakuovém pytlíku.

Červi jsou tepelně upravení, dehydratovaní a zalití ve kvalitní mléčné čokoládě. K dostání jsou i verze s bílou nebo hořkou čokoládou. Stejně jako ostatní výrobky Thailand Unique mají i tito červíci certifikát o zdravotní nezávadnosti od americké US FDA.

Po otevření plechovky sčítáme všechny červy, je jich 13, což mírně překonává deklarovaných 12 kusů. Jedinci jsou dlouzí mezi 3 až 6 cm a na průměr dosahují cca 7 mm. K ochutnání nás zve příjemná jemná vůně čokolády.

I když jsme již ochutnávali podobné druhy hmyzu na "sladko", chuť nás velmi mile překvapila. Zajímavě kombinuje sladkou a slanou chuť, jelikož na samotných červech je stopové množství soli. Chuťí se dají přirovnat k těstu na hořické trubičky, avšak mírně sladší. Celkově tyto červy řadíme na třetí příčku co se gurmánského zážitku týče (za čínského škorpiona a hedvábného červa).

Kategorie
Poslední