Entomofagie ve zkratce

  • Srpen 11, 2014

Entomofagie nebo také pojídání hmyzu se zabývá možnostmi využití hmyzu jako lidské potraviny. Hmyz jako potravina není žádnou novinkou, běžně se konzumuje v oblastech Asie, Afriky nebo Jižní Ameriky.

Situace v ČR

  • Březen 22, 2014

Naší původní myšlenkou bylo zřídit eshop na prodej jedlého hmyzu, nicméně to nám nebylo umožněno, proto vznikly alespoň tyto stránky. V tuzemsku není dle institucí státní správy (SZPI, SZÚ, SVS, ministerstvo zdravotnictví) prodej hmyzu doposud povolen. To by nebyl problém, neboť SZÚ oficiálně poskytuje postup pro uvádění potravin nového typu na trh.

Hmyz jako potravina

  • Březen 7, 2014

Pojídání hmyzu neboli entomofagie je ve světě rozšířeným stravovacím obyčejem, nicméně v evropských zemích je stále na okraji zájmu. Mnozí odborníci předpovídají, že se hmyz v Evropě stane potravou budoucnosti. Je nenáročný na chov, skladování a velice bohatý na zejména bílkoviny a vitamíny.

Thailand Unique

  • Březen 2, 2014

Thailand Unique je, jak již z názvu vyplývá, Thajská farma na pěstování, úpravu a následný prodej jedlého hmyzu. Společnost byla založena v roce 2004 a od té doby získaly její produkty tisíce fanoušků na celém světě. Základním produktem je dehydratovaný a dále upravovaný hmyz, který je naprosto zdravotně nezávadný.

Kde koupit

  • Únor 11, 2014

Pokud Vás zaujal některý z pokrmů nebo nápojů a chcete také ochutnat, využijte eshop společnosti Thailand Unique.

kategorie
Chci ochutnat